Охтирська центральна районна лікарня

Офіційний інтернет-ресурс КНП ОМР "Охтирська ЦРЛ"

Новини та корисна інформація

30.12.2016

Сердечні вітання з Новим 2017 роком та різдвом Христовим!

З Новим роком та Різдвом!

Нехай ці чудові свята будуть радісними і щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу.


Хай завжди будуть з Вами вірні друзі, удача й успіх, а в домі – світло та радісно від любові і добрих новин.


Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним!


Адміністрація КЗ «Охтирська ЦРЛ»


07.12.2016

Що треба знати та робити у морозні часи

При зниженні загальної температури тіла людини, або при локальному зниженні температури будь-якої ділянки тіла, можуть виникати переохолодження, або навіть відмороження різних ступенів


Розвитку цих несприятливих для здоров'я станів сприяють різні чинники:
 • Змокла одежа та взуття.

 • Одяг меншого розміру від потрібного.

 • Перебування тіла у вимушеному положенні тривалий час.

 • Втома.

 • Відчуття голоду.

 • Ослаблений загальний стан.

 • Травми та поранення.


Вітер та дощ значно посилюють дію негативних факторів та можуть призвести до переохолодження та відморожень навіть за позитивної температури повітря. А в Охтирці вже відмічено морози більше, ніж 15 градусів нижче 0. Допомога людині, котра замерзла, полягає просто у якнайшвидшому зігріванні. Загальне переохолодження можна легко попередити кількома хвилинами перебування у теплому приміщенні. Гарний ефект дають гарячі напої - чай, кава, свіжий узвар.

Щоб людині можна було уникнути несприятливого впливу холоду, на базі окремих підрозділів Охтирської ЦРЛ створено пункти обігріву. У цих приміщеннях можна зігрітися, випити чого-небудь гарячого.


Знайти пункти обігріву можна за наступними адресами:

 1. 1. Відділення екстреної (швидкої) медичної допомоги вул. Сумська (Фрунзе), 57, працює цілодобово;

 2. 2. Приймальне відділення, вул. Сумська (Фрунзе), 57, працює цілодобово;

 3. 3. Поліклініка, вул. Петропавлівська (Петровського), 15, працює понеділок - п’ятниця з 8.00 – 18.00, субота 8.00 – 15.00, неділя вихідний;

 4. 4. Терапевтичне відділення, вул. Петропавлівська (Петровського), 15, працює цілодобово;

 5. 5. Дитяча поліклініка, вул. Зарічна (50 р. СРС)іР, 32 працює понеділок - п’ятниця з 8.00 – 18.00, субота 8.00 – 15.00, неділя вихідний;

 6. 6. Педіатричне відділення, вул. Зарічна (50р. СРСР)і, 23, працює цілодобово;

 7. 7. ВЗПСМ (філіал), вул. Київська, 96, понеділок - п’ятниця з 7.30 – 17.00, субота та неділя вихідний;

 8. 8. Жіноча консультація, вул. Перемоги (Леніна), 4 понеділок - п’ятниця з 7.00 – 17.00, субота 8.00 – 12.00, неділя вихідний;


Скористатися послугами пунктів обігріву може будь-хто. Просимо також звертати увагу на оточуючих: якщо на вулиці побачили людину, котра замерзає, не проходьте повз. Допоможіть їй дістатися до найближчого теплого місця.29.11.2016

Грип - небезпечна хвороба

Якщо ви захворіли, то перше, що вам потрібно зробити — це взяти лікарняний і залишитися вдома. Прийшовши на роботу, ви можете заразити багатьох людей у ​​громадському транспорті, а також своїх колег.

Рекомендується прийом великої кількості пиття (не менше 2 л на день). Це можуть бути різні чаї, морси, відвар шипшини, компоти. Рясне пиття допомагає організму швидше позбутися від токсинів, які утворюються, як продукт життєдіяльності вірусів.

Якщо у вас піднялася температура, то не поспішайте її збивати! Підвищуючи температуру, організм мобілізує специфічні білкові комплекси (інтерферони) на боротьбу з вірусом. Тому температуру до 38 градусів лікарі не рекомендують збивати. Так ви тільки ослабите свій організм.

Боротися з вірусом можна за допомогою спеціальних противірусних засобів, а також лікарських препаратів, що підвищують імунний захист (імуномодулятори). Не рекомендується прийом антибіотиків при грипі чи ГРВІ, так як вони на віруси не діють, тому для лікування є даремними і лише додатково послаблять організм. Прийом антибіотиків рекомендується тільки при наявності бактеріальної інфекції і лише за призначенням лікаря. Не потрібно займатися самолікуванням,саме лікар правильно підбере потрібний антибіотик і необхідну схему лікування. Експериментуючи з лікуванням антибіотиками самостійно ви можете ще більше нашкодити організму і отримати зовсім не бажані наслідки.

Як треба себе поводити, якщо є підозра на те, що людина застудилася?

Темп сучасного життя не дозволяє нам «спокійно похворіти». Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), а в побуті застуда, тепер, як і головний біль, увійшла в наше життя під грифом «несерйозних хвороб» - через неї не йдуть на лікарняний, не йдуть до лікаря і не надають належної уваги лікуванню. Переносимо, як то кажуть, «на ногах», а потім починаємо лікувати ускладнення, що виникли. Куди серйозніша справа з грипом. Так що ж таке застуда, і чим вона відрізняється від грипу? У переважній більшості випадків застуда - це вірусне інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, яке призводить до запалення слизової оболонки, що вистилає цю частину дихальних шляхів. Як правило, температура при застуді залишається нормальною, а якщо і збільшується, то незначно. На сьогоднішній день виявлено вже понад 200 різних вірусів, що викликають ГРВІ.Застуда характеризується кількома симптомами, причому не всі вони проявляються одночасно. Характерними симптомами застуди є біль у горлі, набряк слизової оболонки носоглотки, головний біль, болі в носових пазухах, закладений ніс, втрата апетиту, кашель. При застуді вірус захворювання передається від хворої людини до здорової за допомогою дотиків до забруднених мікробами поверхонь, а також повітряно-крапельним шляхом. Ослаблений організм чутливіший до застуди (і до вірусів грипу теж).

Чим застуда відрізняється від грипу?

Віруси грипу теж відносяться до ГРВІ. Однак їх прийнято виділяти в окрему групу, оскільки вони викликають більш тяжкі захворювання з небезпекою серйозніших ускладнень. Зараження і вірусами грипу відбувається аналогічно - двома шляхами: повітряно-крапельним (віруси грипу та ГРВІ передаються разом з крапельками рідини, які хвора людина поширює навколо себе при кашлі, чханні, видиху) або через різні предмети, до яких торкався хворий. Симптоми застуди і грипу схожі, але в більшості випадків їх можна розрізнити за характером і тяжкістю перебігу. Грип має раптовий, гострий початок,людина може вказати навіть час коли почалось захворювання: різке підвищення температури тіла (до 40 С), інтенсивний головний біль,болі в суглобах,світлобоязнь,ломота в тілі. Розрізняються застуда і грип також і по можливим ускладненням. При застуді вони, як правило, незначні. А ось грип часто супроводжується отитом, бронхітом і навіть пневмонією.


При застуді слід терміново звертатися за лікарською допомогою, якщо:
 • Ви не можете ковтати

 • Застуда триває більше 5 днів

 • Дуже болить вухо

 • З’явилася чутливість до яскравого світла

 • Температура тіла вище 38 С

 • Після третього дня симптоми застуди погіршуються

 • Ви підозрюєте приєднання бактеріальної інфекції

 • Ви відчуваєте тиск в пазухах носа, а також з носа витікає ущільнений жовтий або зелений слиз більше тижня.


При грипі слід терміново викликати лікаря, якщо у вас:
 • Температура від 39 градусів і вище

 • Болі в синусових пазухах

 • Болі у вухах

 • Погіршення характеру кашлю або поява мокротиння

 • Запалення горла

 • Викликаний кашлем біль у грудях, затруднене дихання


Дуже важливо у період хвороби дотримуватися постільного режиму. Ваше перебування вдома захистить інших людей від можливого зараження застудою і грипом.

І намагайтеся якомога більше пити. При ГРВІ та грипі обов’язковим є часте тепле пиття, причому саме тепле - не гаряче й не холодне. Для пиття підійде чай, компоти, морси, настої шипшини, мінеральна вода. Соки з супермаркетів і молоко слід виключити. Пиття необхідно, щоб розріджувати мокротиння, а також запобігти інтоксикацію. При рясному надходженні рідини, токсини - продукти життєдіяльності вірусів і бактерій - будуть швидко виводитися природним шляхом, а отже, ймовірність настання ускладнень буде меншою. Крім того, шкіра і слизові теж не повинні бути пересушені. І крім пиття, цьому також сприяє правильний мікроклімат у квартирі (бажано, щоб температура повітря в квартирі підтримувалася на рівні 18-20 °C, а вологість - 75-90 відсотків).


22.11.2016

Пропонуємо до уваги населення ключові моменти, що стосуются безпеки та ефективності щеплень

Останнім часом в Україні стала помітною пересторога населення стосовно проведеня профілактичних щеплень. Дійсно, це - відповідальність. Відповідальність, котру беруть на себе лікарі, які проводять щепленя. Відповідальність, котру беруть на себе батьки невнолітніх піцієнтів. В той же час, не зроблене щеплення - відповідальність за небезпечну хворобу, котрої можна було б уникнути за рахунок вакцинації.

Нагадуємо, що є багато небезпечних захворювань з незворотніми наслідками, протистояти яким здатне лише щеплення та пропонуємо ознайомитися з корисною інформацією, котра допоможе захистити себе та близьких.