Психологічна допомога дітям, котрі бачили війну

Благодійний проєкт «КОЛО ТУРБОТИ»

Створений ГО “Центр Соціального Лідерства” на чолі з Лісовською О. та Дитячим фондом ООН в Україні (UNICEF), під патронатом НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

У співпраці з медичними закладами, соцпрацівниками, психологами та волонтерськими організаціями надавати кваліфіковану безоплатну допомогу сім’ям, дітям віком від 0 до 6 років, що отримали гостру травму в результаті дії різноманітних обставин у ході війни Україні.

Основні напрямки діяльності Гаряча лінія 0800331391

  1. Надання гуманітарної допомоги медичним закладам для дітей віком від 0 до 6 років та вагітним жінкам.
  2. Опитування та систематизація даних що до кількості дітей, які знаходяться у стані гострого стресу.
  3. Робота мобільних бригад психологів з навичками роботи з дітьми та які мають досвід роботи з гострою травмою.
  4. Створення центрів психологічної допомоги у чотирьох містах: Київ, Львів, Умань, Дніпро. Керівник кожного центру відповідає за організацію роботи мобільних бригад у своєму місті та закладах, що знаходяться у радіусі до 200 км міста.
  5. Кваліфікована психологічна допомога дітям від 0-6 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни методами психологічних консультацій онлайн та під час прийомів у медичних закладах.
  6. Розповсюдження інформаційних матеріалів що до порядку надання психологічної допомоги серед фахівців, що спілкуються з дітьми та сім’ями: педагоги, вихователі, волонтери у центрах прихистку, лікарі, соцпрацівники.
  7. Навчання психологів методам роботи з гострою травмою у дітей (онлайн тренінги).
  8. Створення освітньої платформи для дитячих психологів та батьків, що навчатиме психології за допомогою вебінарів, ТБ програм та різноманітних онлайн-матеріалів. У рамках проєкту сім’ї матимуть змогу спілкуватися з кваліфікованими психологами, приймати участь у семінарах та конференціях.
  9. Облаштування одного медичного закладу в регіоні згідно дизайн-проекту дружнього до дітей простору, а саме: облаштування багатофункціональної кімнати для гри та відпочинку, облаштування гендерно-чутливої вбиральні, вказівники для цих зон.

Актуальність проєкту

Чимало людей сьогодні переживають постійну тривогу, гнітючий страх за власне життя, тотальне спустошення та хронічну втому. Тому психологічний стан та психічне здоров’я є вкрай важливим. Особливо це стосується маленьких діток, які знаходилися під обстрілами, були змушені переховуватися в підвалах чи бомбосховищах або покинути свій дім та переїхати у безпечніші зони.

Пережитий досвід матиме непоправний вплив на майбутнє дитини, який проявлятиметься у вигляді фізичного та/або психічного захворювання, проблемах у спілкуванні з оточуючими, невпевненості у власних силах, депресивних станах та навіть схильності до самогубства.

Тест на стресТому важливо діяти негайно. Виявляти ознаки такої травми та надавати професійну екстрену психологічну поміч.

 

За даними дослідницької компанії Gradus Research 75%(!) батьків, які взяли участь в опитуванні “Як війна змінила життя українських дітей”, стверджують, що їхні діти демонструють ті чи інші ознаки психотравматизації: мають порушення сну, мають розлади травлення, погану зосередженість, відчувають гостру тривогу та страхи.

В той же час за дослідженнями ВООЗ, що проводилися в таких зонах збройного конфлікту як Афганістан, Балкани, Камбоджа, Чечня, Ірак, Ізраїль, Руанда, Сомалі та Уганда виявлено що психологічні травми, зумовлені війною, мають довготривалі наслідки для дитячої психіки: 20% дітей страждають від таких проблем як тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, дисоціативні розлади (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, дереалізація, небажання розмовляти, кататонічний синдром), поведінкові розлади (зокрема агресія, асоціальна і злочинна поведінка, схильність до насильства), а також більш схильні до зловживання алкоголем і наркотичними засобами.

 

 

Додаткову інформацію можна отримати: Центр соціального лідерства, ГО контактна особа: Ірина Скоробрещук, PR координатор, к.т. (044) 591 28 48
Послуги екстреної психологічної допомоги для батьків дітей 0-6 років, а також гуманітарна допомога медичним закладам надаються за рахунок проекту, який здійснює ГО “Центр соціального лідерства” за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН Юнісеф.

Веб-ресурси:
FB : https://www.facebook.com/care.circle.ua
Insta: https://www.instagram.com/care_circle_ua/
Сайт: http://socialbusiness.com.ua/

Поширити в соцмережах

Прокоментуйте першими

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту