Про поліємієліт ще не можна забувати

На Сумщині від поліомієліту вакциновано понад 80% дітей. Але цього недостатньо

На Сумщині впродовж 2022 року було вакциновано проти поліомієліту 84,4% дітей до року. Ревакцинацію у 18 місяців отримали 85,8% дітей. У 6 років ревакциновано 82,4% дітей, а у віці 14 років – 84,1%. За такого рівня охоплення дітей профілактичними щепленнями поліомієліт може повернутись.

 

Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може спричинити невиліковний параліч і призвести до смерті.”

 

Хворобу спричиняють поліовіруси, що потрапляють до організму через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби.

 

Ліків проти поліо у світі не існує. Єдиним захистом є вакцинація”, – каже Володимир Збаражський, керівник Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

 

Саме тому в Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень.

 

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати від поліомієліту малюка необхідно з народження. Обов’язково потрібно вчасно проводити усі щеплення, не пропускаючи жодного, для збільшення відповіді імунної системи.

  • 1 доза — у 2 місяці
  • 2 доза — у 4 місяці
  • 3 доза — у 6 місяців
  • 4 доза — у 18 місяців
  • 5 доза — у 6 років
  • 6 доза — у 14 років

Вакцини, які наразі використовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

 

Поширити в соцмережах

Прокоментуйте першими

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту