КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» проводить безоплатне ендопротезування!

Увага!!! До відома осіб, які зареєстровані в Охтирському районі !!!

КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» проводить безоплатне ендопротезування!

Відповідно до наказів Міністерства охорони здоров’я України від 30.03.2022 № 548 «Про розподіл ендопротезу «Ендопротези тазостегнового суглоба стерильні «IRENE» та від 14.09.2021 Р. №1943 «Про розподіл ендопротезів і наборів для імплантації, закуплених за кошти Державного бюджету України на 2020 рік»; на виконання наказу управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації від 08.08.2023 року № 767-ОД «Про передачу медичного виробу», наказу директора КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» від 14.09.2023 року № 309-ОД «Про безоплатне ендопротезування хворих із захворюваннями кульшових суглобів» та за підтримки міського голови Павла КУЗЬМЕНКА, на базі травматолого-ортопедичного відділення (для дорослих і дітей) проводиться безоплатне ендопротезування осіб, які зареєстровані за місцем проживання в Охтирському районі.

До речі, це не вперше наші лікарі повертають хворим людям здатність рухатися. Перші такі втручання ми робили ще у 2022 році.

Позачергово проводиться протезування:

1) в ургентних випадках;

2) для осіб, які брали або беруть участь у бойових діях;

3) близьких родичів осіб, які загинули або пропали безвісти під час бойових дій;

4) для осіб з інвалідністю,

5) учасникам ліквідації на ЧАЄС.

Встановлюються наступні показання для ендопротезування :

 1. остеоартроз колінного суглобу третього або четвертого ступеню з порушеннями функції суглобу другого або третього ступеню;

 2. остеоартроз кульшового суглобу третього або четвертого ступеню з порушеннями функції суглобу другого або третього ступеню;

 3. асептичний некроз голівки стегнової кістки з порушеннями функції суглобу другого або третього ступеню;

 4. асептичний некроз виростків стегнової кістки з порушеннями функції суглобу другого або третього ступеню;

 5. асептичний некроз виростків великогомілкової кістки з порушеннями функції суглобу другого або третього ступеню;

 6. наслідки травм та остеосинтезу, ускладнені остеоартрозом колінного суглобу третього або четвертого ступеню, остеоартрозом кульшового суглобу третього або четвертого ступеню.

Встановлюються наступні протипоказання для проведення ендопротезування:

 1. активний інфекційний процес;

 2. захворювання серцево-судинної системи в стадії декомпенсації;

 3. захворювання бронхо-легеневої системи в стадії декомпенсації;

 4. наявність вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо);

 5. гострий або хронічний остеомієліт;

 6. туберкульоз;

 7. грубі, великі рубці, спаяні з підлеглою кісткою в ділянці суглобів;

 8. первинний артродез;

 9. тромбофлебіт в стадії загострення;

 10. ожиріння ІІІ – ІV ступеня;

 11. загальносоматичні хвороби в стадії загострення та декомпенсації;

 12. психоневрологічні захворювання в стадії загострення та декомпенсації;

 13. ревматоїдний поліартрит та інші системні захворювання суглобів в стадії загострення та декомпенсаці.

Лікарсько-консультативна комісія КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ», обирає з поміж осіб, записаних в порядку черги, тих, які підлягають безкоштовному позачерговому ендопротезуванню.

У нас вже є перші пацієнти після проведеного ендопротезування в цьому році!

 

Відгук пацієнтки М.:

«Я хворію з дитинства. У мене руйнувався кульшовий суглоб. І ось на мій 59-й рік народження мені зробили «подарунок» – встановили новий безкоштовний кульшовий суглоб. Від усієї душі вдячна всьому медичному персоналу відділення, особливо лікарям, за їхнє піклування і увагу, за надану можливість безперешкодно пересуватися.

Дуже хочеться, щоб було більше таких програм, щоб якомога більше людей з таким діагнозом могли жити повноцінним життям!»

Відгук пацієнтки Т.:

«Я поступила в лікарню вночі у важкому стані, як раз на чергуванні лікаря Кривошеєнка Артема. Дуже вдячна йому за надану першу допомогу, за те, що не залишився осторонь та приділив увагу! Мене госпіталізували до ортопедії. Зранку всі лікарі відділення прийшли до мене, все розпитали та повідомили мені, що необхідно оперуватися і про те, що є програма з безкоштовної заміни суглобу. Мене прооперували, я дуже боялася. Але все минуло добре. І ось я вже можу стояти та потроху ходити!

Хочеться висловити безмежні слова подяки за турботу та теплоту сердець всьому медичному персоналу відділення, міському голові Павлу Кузьменку за можливість скористатися цією програмою. Особливо хочеться подякувати лікарю Артему Кутовому за його турботу, щирість та високий професіоналізм, за те, що оперував мене та допомагав робити перші кроки! Олександру Криворучку за те, що в післяопераційний період був поряд та надавав медичну допомогу у важкі хвилини після операції. Бажаю всім їм натхнення, успіху в роботі та житті, вдячних пацієнтів!».

Директор Ігор ГРЕСЬКО: «З великим задоволенням робимо добрі справи! Коли бачиш як люди, які довгий час не мали можливості самостійно пересуватися, ЙДУТЬ СВОЇМИ НОГАМИ без сторонньої підтримки, просто піднімається настрій, навіть у саму хмарну погоду, а за спиною «виростають крила»! Дуже хочеться, щоб було побільше таких програм, які роблять пацієнтів щасливими, а нас, лікарів, задоволеними своєю працею!

Бажаю всім міцного здоров’я і мирного неба над головою! Разом до ПЕРЕМОГИ! Все буде Україна!»

Охтирська ЦРЛ для пацієнтів

Поширити в соцмережах

2 thoughts on “КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» проводить безоплатне ендопротезування!

 1. Доброго, матері 70, потрібна заміна колінних суглобів, але є варикоз і гіпертонія. Чи є варіанти допомоги?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *